Agenten gaan Gamen: Politie in contact met jongeren via Discord
Ben je een gamer? Dan is de kans groot dat je binnenkort zomaar een potje speelt met een politieagent!
Agent Fleur uit Harderwijk en haar collega’s hebben een nieuwe manier gevonden om met jongeren in contact te komen: gamen. In plaats van alleen op straat aanwezig te zijn, duiken ze nu ook de digitale wereld in om te praten, te chillen en misschien zelfs een paar kills te maken in je favoriete game.
Waarom gamen met de politie?
Jongeren en politie hebben niet altijd evenveel contact, behalve als er problemen zijn. Maar agent Fleur wil laten zien dat de politie er niet alleen is om boetes uit te delen of in te grijpen bij incidenten. “Veel jongeren gamen, en dat is een mooie kans om op een ontspannen manier met hen in gesprek te gaan,” zegt ze. Via gaming kunnen agenten laten zien dat ze ook gewoon mensen zijn en dat ze willen luisteren naar wat er speelt onder jongeren.
Hoe werkt het?
De politie van Veluwe West heeft een eigen Discord-kanaal aangemaakt. Hier kun je agenten vinden, met ze kletsen en zelfs samen gamen. Of je nu Fortnite, FIFA of Call of Duty speelt, de agenten willen meedoen en tegelijk een open gesprek voeren. Dit is een beetje zoals straatvoetbal: je komt elkaar tegen, speelt samen en leert elkaar beter kennen.
Wat kun je bespreken?
Misschien heb je vragen over de politie, wil je weten hoe je agent kunt worden, of heb je gewoon een leuk verhaal te delen. Ook als je ergens mee zit, bijvoorbeeld pesten, online bedreiging of andere problemen, kun je hier veilig praten. De agenten luisteren en geven advies zonder dat je direct in een officieel gesprek belandt.